• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Merkez Toki Evleri Yeni Camii

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen ‘Cami Bahçe ve Çevresini Güzelleştirme’ yarışmasında, Çankırı’da Merkez Toki Evleri Yeni  Camii birinci seçildi.

Camilerin çevre düzenlemesi, tertip ve düzeni, temizliği konularında görevlilerin teşvik edilmesi, bu konuya hassasiyet gösterilmesi, müftülük ve cami görevlileri arasında sevgi, saygı, kaynaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın temin edilmesi amacıyla Camiler Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada Çankırı Müftülüğü tarafından oluşturulan ve aralarında Milli Eğitim, Orman ve Su İşleri, Belediye ve Mimarlar Odası gibi kurumların temsilcilerinden bulunduğu jüri, il genelindeki camileri görünüm, estetik yapı, peyzaj yönünden inceledi. Toki Evleri Yeni Camii erkek ve bayan cemaat için oluşturulan ibadet alanları, çevre düzenlemesi, dinlenme alanı gibi özelliğiyle şehrin en güzel ibadet mekanı seçildi.

Cami İmamı Eyüp Gani ve hayırsever vatandaşların yardımları ile şimdiki görünümüne kavuşan Toki Evleri Yeni Camii 2007 yılında yapılmış olup bahçesiyle birlikte 1700 metrekare alan üzerine kuruludur. Camide 300 kişi aynı anda namaz kılabilmektedir. Cami bahçesinde yediveren gül, sarmaşık gül, hanımeli, ıhlamur, salkım-söğüt, çam ve sedir ağacı, kiraz, kayısı,  papatya çiçeği gibi çok sayıda çiçek türünün olduğunu, rengârenk çiçeklerin camiye ayrı bir güzellik kattığını vurguladı.Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr.Yaşar Yiğit ve Cami Hizmetleri Daire Başkanı Yusuf Doğan’da Çankırı’ya gelişlerinde Toki Evleri Yeni Camii’ni ziyaret ederek cami imamı Eyüp Gani’den cami hakkında bilgi aldılar.

Yarışma sonucunda dereceye giren cami görevlilerine, 1–7 Ekim tarihlerinde kutlanacak Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliklerinde plaket ve ödül verilecek.

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3689 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret148837
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.03044.0466
Euro4.96364.9834
Hava Durumu
Anlık
Yarın
21° 0°
Kur'an-ı Kerim

Hadis-i Şerif

Diyanet TV

Camiler Haftası